Takip et: Tüp Bebek Forum | Facebook | Twitter

Bayanlar İçin Lazer Epilasyon

lazer epilasyon ,Bayanlar İçin Epilasyon Hormon Bozukluğu Olanlar Adetleriniz düzensiz ise, adetleriniz geç yada hiç olmuyorsa, yüzde çene altında,bıyık bölgesinde yada yanaklarda sakal tarzında kıllanmanız varsa buna ek olarak göğüsde, göbek üstünde yada bikini bölgesinden göbeğe doğru yayılan kıllanma artışınız varsa ,üstelik kilo artışı da bu şikayetlerinize ekleniyorsa hormonal bozukluğunuz söz konusu olabilir.Öncelikle de yumurtalık kökenli (polikistik over sendromu gibi) bir sorununuz olabilir.
Bu durumda kombine bir tedavi önerilir.Hem bir jinekolog yada dermatolog aracılığı ile hormon düzenleyici bir ilaç kullanmalısınız hem de kalıcı epilasyon yöntemlerinden birini seçmelisiniz. Eğer küçük bir alanda şikayetleriniz varsa, kısıtlı bir bütçeye sahipseniz elektroliz epilasyonu (iğneli epilasyon) tercih edebilirsiniz.Elektroliz epilasyon tercihini yaparken ucuza kaçmayın, mutlaka bir arkadaşınızın deneyiminden yararlanın.Bir yada bir kaç arkadaşınızın memnun kaldığı bir teknisyene bu işi yaptırın: Unutmayın ki elektroliz epilasyon tam bir hüner ve tecrübe işidir. Gösterişli dekorasyonlar, ışıltılı salonlar sizi yanıltmasın.
Lazer epilasyon, hormonal bozukluğa bağlı kıllanma şikayetinin giderilmesinde, ilaç tedavisine ek olarak yada tek başına kullanılmak suretiyle etkili bir diğer yöntemdir.Seans ücretleri başlangıçta yüksek gibi gelebilir ancak toplam seans sayısı 6-8 ile sınırlı kaldığında elektroliz epilasyondan cok pahalıya gelmiyecektir. Buna karşılık etkinlik ve yan etki üstünlüğü dışında, daha az ağrı çekeceğinizi ve kazanacağınız zamanı da hesaba katarsanız aradaki farka değer diye düşünebilirsiniz. Hormonal bozukluğa bağlı yüz bölgesi kıllanmasında, flaş lamba/IPL tedavisinin,bazı vakalarda paradoksal kıllanma(ışın uygulanan bölgelerde kıllar azalırken uygulanmayan komşu bölgelerde kıllanma görülmesi) artışı yapabileceği bildirildiğinden, bir kaç seans sonunda ışın uygulanmayan bölgelerde kıllanma görülürse flaş lamba ışın tedavisi yerine lazer epilasyon la tedaviye devam edilmelidir.
Gerek elektroliz epilasyon gerekse laser yada IPL tedavileri olsun ağrılı yöntemlerdir. Lazer epilasyon ve IPL epilasyon elektroliz epilasyona göre nisbeten daha iyi tolere edilen bir ağrıya sebep olmasına karşın bazı ağrı eşiği düşük hastalar bu acıya bile dayanamayabilirler. Eğer siz de bir kaç denemeden sonra ağrıya dayanamayacağınızı düşünüyorsanız yurtdışından Vaniqa krem getirtebilirsiniz bir tüpü 100 dolara satılan vaniqa krem özellikle yüz bölgesi kıllarının azaltılmasında etkili olduğu gösterilmiştir.2 aylık kullanımdan sonra olguların %50 sinden fazlasında kıllarda belirgin azalma yaptığı gösterilmiştir. Ancak etkisi kullandığınız sürece gecerlidir. Kullanımı durdurduğunuz anda kıllar kaldığı yerden büyümeye devam edecektir.Lazerden daha ucuza gelmese de ağrı çekmeyeceğiniz için tercih edebilirsiniz.Ancak geniş bölgelere kullanıldığında vucuda emilerek toksik etkiler yapabileceğini unutmayın.Vaniqa kremi lazerle bir kaç seans uygulama sonrasında zayıflatılmış kılları yok etmek için de kullanabilirsiniz.
Gebelikden sonra artan kıllanma durumu da bayanların en sık tedavi arayışı içine girdikleri dönemdir.Bu da hormonal bir bozukluk sonucu gelişir ancak geçici bir durumdur.Yine de kılların tamamen dökülmesi aylar hatta yıllar alabilir.Emziren annelere kimyasal tüy dökücü kremler ve vaniqa önerilmemektedir. Ancak elektroliz ve lazer epilasyon yaptırmalarında hiçbir sakınca yoktur. Gebelerde lazer kullanımı ile ilgili olarak şu ana kadar yapılmış bir çalışma olmadığından,teorik olarak bir zararı olmadığı bilinmesine karşın lazer tedavileri gebelere önerilmez.
Genetik Yada Yapısal Kıllanma Sorunu Olanlar Kıllanma sorunu ağırlıklı olarak bu grubta yaşanmaktadır. Bu gruba giren olgularda kıllanma, daha çok vucut alanlarında, bacaklarda, kollarda, göbekde ve göğüsde rastlanır.Yüz bölgesinde daha az rahatsız edici boyutdadır.Genellikle ailevi bir özellik gösterir.Kişi ergenlik çağından itibaren sürekli bu kıl sorunu ile yaşar sonradan ortaya çıkan bir durum değildir.
Bu grupta da kıldan arınmak için yine kalıcı ve geçici yöntemler geçerlidir.Geçici yöntemler herkez için aynı özellik taşıdığından kalıcı yöntemlerin seçimi üzerinde durmak istiyorum
Eğer kıl renginiz açık sarı, beyaz gri yada kızılsa tek seçeneğiniz var o da elektroliz epilasyon. Bu renk kıllara lazer epilasyon ankara yada IPL epilasyon hiç bir fayda sağlamaz.
Geniş bir alanda örneğin bacak yada kol üzerinde epilasyon düşünüyorsanız elektroliz epilasyonla vakit geçirmeyin tedavi yıllar alabilir.Tedaviniz tamamladığında çok yaşlanmış olacağınızdan artık epilasyon yaptırmaya ihtiyacınız kalmayacaktır.Ayrıca bu tedavi size daha pahalıya geleceği gibi çektiğiniz acı da yanınızda kar kalabilir.

Eğer cilt renginiz açık ise yani tipik bir Kuzey Avrupalı kadar beyaz bir cildiniz varsa yada ilk güneşe çıktığınızda ıstakoz gibi kızarıyorsanız ve de koyu renk kıllarınız varsa lazer epilasyon için çok şanlısınız demektir. Bu durumda her model lazer epilasyon ve IPL epilasyondan fayda görebilirsiniz. Ancak lazer yada IPL ye en uygun aday olmanız bu işlemin %100 sonuç vereceği anlamına gelmesin en ideal koşullarda bile 6 ay sonra kıllarınızdan ancak %70 oranında kurtulabilirsiniz, neyse ki geriye kalan kılların rengi acılmış ve kıldan çok ayva tüyüne dönmüş olacağından fazla sorun çıkartmayacaktır. 2 yıldan sonra ne olacağını şu an için bilmek imkansız çünkü nisbeten yeni teknoloji ürünü olan bu cihazlar ile uzun dönem etkilerini sınayan bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Ten renginiz buğday yada daha koyu ise diode yada IPL/plash lamp epilasyon sistemlerini tercih etmek daha uygun olabilir. Ruby ve alexandrite lazerler ile koyu tenlerde yan etki daha fazla, etkinlik daha düşüktür.

Ten renginiz oldukça koyu ise tipik olarak Arap yada Akdeniz ırkı cilt yapısına sahipseniz Nd Yag Lazer yada elektroliz epilasyon sizin için en uygun epilasyon yöntemi olacaktır.
Derinde yerleşik kalın köklere sahip kıllara sahipseniz diode lazer, ince zayıf tüysü kıllarınız varsa IPL daha uygun olabilir.
Yüz bölgesinde IPL sonrası paradox kıllanma artışı olasılığı olduğundan bu bölgede IPL uygun olmayabilir.
Rahat ve daha konforlu bir epilasyon arzu ediyorsanız Alexandrite lazer epilasyon iyi bir tercih olabilir.
Batık kıllarda yani kıl gövdesinin deri içinde kıvrılıp dönmesi sonucu deri içinde kalması nedeniyle oluşan ve yabancı cisim etkisi ile ciltte kızarma,kabarma ve sivilcemsi görünümle karakterize cilt bozukluğu olanlarda da lazer epilasyon tek tercih edilecek tedavi yöntemi olarak değerlendirilmektedir.
Keloid denen aşırı nedbe dokusu oluşturan bir cilt yapınız varsa, sedef hastalığı, siğil, kıllı kahverengi benleriniz, cilt üstünde iyileşmeyen kabuklanmalar( keratoz), uçuk, akne yada renk bozukluğu ile giden cilt hastalıklarınız varsa hangi yöntemle epilasyon yaptıracağınıza bir dermatoloğa danışarak karar verin.

tüp bebek merkezi ankara

lazer epilasyon merkezi ankara istanbul


© 2007 Tüp Bebek – Tüp Bebek Merkezi , İnfertilite, Tüp Bebek Yöntemleri , Ankara Tüp Bebek , Kadın hastalıkları, İstanbul tüp bebek merkezleri, tüpbebek, tupbebek · Takip et:YazılarYorumlar · İletişim · Forum ·Site haritası

izmir İlaçlama Pet bardak su kaynak suyu böcek ilaçlama istanbul ilaçlama istanbul ilaçlama seo doğal kaynak suyu akrep ilaçlama