10 adımda tazelen

10 adımda tazelen

1. Nane çayı iç

Nanenin içerdiği mentol nedeniyle ferahlatıcı bir etkisi vardır ve kozmetikte en çok kullanılan bitkidir. Diğer bir faydası ise sindirimi kolaylaştırmasıdır. Yemeklerden sonra içeceğin bir fincan nane çayıyla hem toksinlerden arınırsın, hem de kendini daha hissedersin.

2. Nefesini tazele

Okaliptus da tıpkı nane gibi ferahlatıcı bir etkisi vardır. Burun tıkanıklığına çok iyi gelir. Nefesi tazeleyerek ağız kokusunu önlemeye yardımcı olur.

3. Buz kompleksi yap

Buzun da tıpkı soda gibi cildi ferahlatıcı etkisi vardır. Her sabah yüzünü yıkadıktan sonra, buzluktaki buz parçalarıyla boynuna ve yüzüne dairesel hareketlerle masaj yap. Hatta aynısını göğüslerinde de deneyebilirsin!

4. Portakal kabuğundan faydalan

Dişlerin çok mu sarı görünüyor? İşe yaramayan diş macunlarını bir kenara bırak ve portakalın mucize gücünden faydalan. Bir portakalın kabuğunu ateşte kurut. İçine biraz tebeşir tozu ve karanfil ekleyip, hepsini toz haline getir ve dişlerini bu tozla fırçala. Sonuca inanamayacaksın!

5. Elma ye

Elma, bilinen en iyi detoks (arınma) meyvesidir. Vücudunu arındırmak için, her gece yatmadan önce bir tane elma yemeği dene. Hazımsızlık sorunun varsa, elmanın kendisini yemek yerine suyunu içebilirsin.

6. Göz yorgunluğunu yok et

Bir mendilin arasına rendelenmiş elma ya da iki dilim çiğ patates koy ve birkaç dakika göz kapağının üzerinde beklet. Gözlerindeki yorgun ifadenin kaybolduğunu göreceksin.

7.Enerjini arttır

Bunun en iyi yolu, küvete girmeden önce içine bir miktar biberiye atmak. Kendini çok daha iyi ve enerjik hissedeceksin.

8. Fresh parfümler kullan

Yazın baharatlı, ağır parfümler kullanmak, kendini daha çok yorgun hissetmene yol açacağından; tercihini hafif, çiçek kokulu parfümlerden yana kullan. Hatta parfüm yerine deodorant kullanmayı dene!

9. Soda banyosu yap

Pompalı bir şişeye doldurduğun sodayı biraz buzdolabında bekletip, yüzüne ve vücuduna sık. En pahalı tonikten bile daha iyi sonuç alacağından emin olabilirsin. Ünlüler öyle yapıyor!

10. Abur-cuburu kes

Günde gereksiz kaç kalori aldığının farkında mısın? Cipsler, kuruyemişler, çikolatalar… Bunları hayatından bir süreliğine bile olsa çıkarttığında, hem kilo vermiş, hem de “tazelenmenin” en önemli aşamasını gerçekleştirmiş olacaksın.