5 ünlü Hollywood diyeti

5 ünlü Hollywood diyeti

Konu, bu ünlülere gelince, onların da işleri gerçekten çok zor. Her zaman göz önünde oldukları için çok bakımlı ve güzel gözükmek zorundalar. Bundan dolayı, güzellikleri uğruna da birçok şeye katlanıyorlar.

Estetik operasyon geçiriyorlar, botoks yaptırıyorlar, her gün egzersiz yapmayı ihmal etmiyorlar ve tabi ki yediklerine çok dikkat ediyorlar. Onların her zaman nasıl bu kadar ince ve formda görünebildiklerini merak ediyorsanız, işte size Hollywood’un en ünlü 5 diyeti;

Bebek Diyeti

İster inanın, ister inanmayın, çoğu Hollywood starı, bebeklerin beslendikleri gibi beslenerek, formlarını koruyorlar. Bebek diyeti adı verilen bu beslenme şeklinde, ezilmiş veya püre haline getirilmiş yemeklerden başka bir şey yiyemiyorsunuz. Ünlülerin spor eğitmeni ve bu diyetin yaratıcısı Tracy Anderson’a göre bu beslenme şekli, kilo vermenin yanında tatlıya ve yağlı yiyeceklere duyulan özlemi de azaltıyor. Diyeti uygulayanların günde bir veya iki öğün, bu ezilmiş veya püre haline getirilmiş yemeklerden, yemeleri gerekiyor. Dedikodulara göre, Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon da bebek diyetini uyguluyor.

Greyfurt Diyeti

Kylie Minogue ve Brooke Shields ile ünlenen bu diyet, 1930’lardan beri popülerliğini hiç kaybetmedi. Hızlı kilo vermek konusunda çok etkili olan bu diyet ile 12 günde 5 kilo vermenin mümkün olabileceği söyleniyor. Her öğün, proteinler ile birlikte tüketilen greyfurtun, yağ yakma özelliği olduğu gibi, bu diyette bol bol fındık ve sebzede yenmesi gerekiyor. Bu diyette kaçılması gereken en önemli besin karbonhidratlar ve arada atıştırma yapmak da kesinlikle yasak.

Kurabiye Diyeti

Hiç bol bol kurabiye yiyerek zayıflanır mı demeyin. Evet, gerçekten bu kurabiye diyeti ile mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kurabiye yaparken, içine eklediğiniz şeker yerine tatlandırıcı kullanmak ve yağ miktarını en aza indirmek. Yine de hiç yememekten iyidir. Günde 6-8 adet tüketeceğiniz kurabiyeler, içinde bulunan amino asitlerden dolayı, açlık hissini bastırıyor. Ayrıca bu kurabiyelerin yanında bol bol yağsız sebze ve protein tüketebilirsiniz.

Arınma / Detoks Diyeti

Arınma diyeti, bu diyetler arasında en zor olanı. Bunun uygulayabilmek için kesinlikle iradenizin çok kuvvetli olması gerekiyor. Detoks amaçlı da kullanılan, bu diyette 14 gün boyunca sadece sıvı tüketebiliyorsunuz. Doğal meyve suları, sebze suları ve sudan başka sıvıya da izin yok. Ayrıca sabah ve akşam, sindirim sistemini çalıştırmanız için, müshil almanız gerekiyor. Beyonce tarafından uygulanan bu diyetin amacı tamamen vücudunuzdaki toksinlerden arınarak, hızlı bir şeklide kilo vermek. Ayrıca, bu diyet, çok sıvı tüketildiği için de cildi nemlendirip, güzelleşmesini sağlıyor. Bu diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekiyor.

Taze Sebze Diyeti

Bu diyette sabah, akşam, öğlen sadece sebze tüketebiliyorsunuz. Sürekli brokoli ve havuç yemek çok hoşunuza gitmese de, bu diyeti uyguladığınız zaman hızlı kilo vermeniz mümkün. Katie Holmes’un uyguladığı bu diyeti sadece birkaç kilo fazlası olanlar için uygun. Kesinlikle uzun vadede yapılabilecek bir diyet değil.

İşte Hollywood ünlülerinin uyguladığı katı, zor ve çok da sağlıklı olmayan diyetlerin en ünlüleri bunlar. Bu diyetler sadece birkaç kilo fazladan kurtulmak için, kısa süreli olarak uygulanabilir beslenme programlarıdır, eğer ciddi bir kilo probleminiz veya sağlık sorununuz varsa, mutlaka bir diyetisyen veya beslenme uzmanına danışarak, vücut tipinize uygun, sağlıklı bir beslenme programı ile kilo vermenizi tavsiye ederiz. Bu diyetler kısa sürede çok etkili olabilir ama daha sonra verdiğiniz kiloları çabuk alarak, sağlık problemleri yaşamanız da olasıdır.