Alkol ile enerji içeceğinin zararları

Alkol ile enerji içeceğinin zararları
Alkol ile enerji veren içeceklerin birlikte tüketilmesinin zararları zaten biliniyordu ancak son yapılan araştırmalar enerji içeceklerinin zararının bilinenden çok daha büyük olduğunu ortaya döktü.

Bu tür içeceklerin zararları konusunda endişelerinin gittikçe büyüyor ve alkol zehirlenmesi enerji içecekleri nedeniyle çok daha yüksek seviyelerde yaşanıyor.

Yapılan araştırmalara göre Avrupa’da üniversite öğrencilerinin dörtte üçü sürekli olarak alkol ve enerji içeceği karışımını içiyorlar. Defalarca kalp krizine neden olduğuna dair araştırma sonuçları ortaya çıkan enerji içecekleri firmaları kendi araştırmalarını yaptırıyorlar ve “Enerji içeceklerinin zararlı olmadığını1 belirtiyor. Bu araştırmaların genellikle sadece bir enerji içeceği kullandırılan insanlara dayandırılmak hatalıdır.  İnsanların özellikle alkolle karıştırdıklarında bir günde 1’den fazla enerji içeceği tükettikleri bilinmektedir.

Diğer yandan enerji içeceklerinin biyolojik zararlarının yanı sıra, insanların alkole bağlı yaralanmaları oldukça artırdığı tespit edilmiştir.