Dekorasyonda cesur renkler

Dekorasyonda cesur renkler

Parlak Renkler İmzanız Olsun

Alışılmışın dışında bir renk seçip, onu ana tonunuz olarak kullanın. Kendi tarzınızı ortya koymak için daha yumuşak tonlarda seçimler yapın.

Karıştırmaktan Korkmayın

Birbirine gitmeyecek renkler olarak aklınıza yer etmiş olan ikililerden bir oda yapsanız nasıl olur? Aslına bakarsanız çarpıcı ve etkileyici. Kırmızı ve maviyi düşünün, birbirinin tamamlayıcısı olmayan bu iki renk evinizde cazibe ve odak noktası olabilir.

Grafik Desenler Kullanın

Büyük parça eşyalarda aynı tonları tek bir oda içinde kullanmak baskıcı ve bunaltıcı bir yaklaşım olabilir. Bunun için hareket içeren grafik desenli ürünler deneyebilirsiniz. Mekanın enerjisi yükselecektir.

Farklı materyaller deneyin

Dekora zenginlik katmak için farklı yapılarda ürünler kullanın. Özellikle grup halinde kullanılan objeler varsa bu taktik daha da çarpıcı olarak ortaya çıkacaktır.

Renkli Detaylar Kullanın

Eğer kendinizi renklerle ilgili geniş çaplı bir harekete hazır hissetmiyorsanız, sadece beklenmedik yerlerde-gökkuşağı desenli bir çatal-bıçak takımı ya da rengarenk yastıklar gibi-farklı dozlarda renge yer verin. Özellikle sade arka plana sahip dekorlarda renk çeşitliliği eğlenceli olacaktır.

Tek Parçayı Öne Çıkarın

Yemek masasında üç tane beyaz sandalye varsa, dördüncüyü kırmızı yapın. Bu cesur seçim, stili konuşur hale getirecektir.