Diş ağrısına doğal çözüm

Diş ağrısına doğal çözüm

Karanfil yağı

Yüzyıllardır enfeksiyonları tedavi etmekte kullanılan ve diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı, anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir bileşik içerir.

Bakterileri öldürmeye yarayan bu madde aynı zamanda diş macunlarında da vardır. Diş ağrısını rahatlatmak için ağızda boşluğa doğrudan veya ağrıyan dişin üzerine karanfil yağı uygulayabilirsiniz.

Buğday çimi suyu

Diş ağrısı için önemli bir ev tipi çözümdür. Diş etleri ve dişlerdeki enfeksiyonlardan sizi koruyan bir antibiyotiktir. Ağız bakterisinin büyümesini engeller ve diş ağrısını azaltır.

Zerdeçal

Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sayesinde ağrı giderme gücüne sahiptir. Yeterli miktarda su ile bir çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırıp hamur kıvamına getirin ve ağrıyan dişin üstüne uygulayın.

Şeytantersi

Bir Hint baharatı olan şeytantersi, bir çeşit rezene türüdür. Antibiyotik ve ağrı giderici özelliklere sahiptir. Yeterli suyla karıştırılan tozu hamur kıvamına getirdikten sonra biraz limon suyu damlatın ve diş üstüne koyun.

Sarımsak

Önemli bir antibiyotik olan sarımsak, bakterilerle savaşmakta oldukça etkilidir. Hızla oksitlenir ve diş ağrısını önler. Ağzınızda sağlıklı bir yaşam alanı yaratır ve diş ağrısını keser. Nefesiniz kötü kokabilir ama diş ağrınız azalır.

Karabiber

Biber güçlü bir antibakteriyel ve anti-flamuardır özellikelri olan bir antibiyotiktir. Diş ağrısı ve diğer ağrıların azalmasında oldukça etkilidir.

Soğan

Soğan çiğnemek, ağızda mikropları öldürmeye ve diş ağrısını engellemeye faydalıdır. Yapılan araştırımalar çiğ soğanın güçlü dişler için önemli bir etkisi olduğunu diş ağrısına çözüm getirdiğini ortaya koymuştur.

Tuzlu ılık su

Diş ağrısı için en yaygın ev çözümü, tuzlu ılık sudur. Diş bakterilerini temizler, şişleri azaltır ve ağrıyı hafifletir. Bir bardak ılık suya, 3 yemek kaşığı tuz döküp karıştırın. Sonra ağzınızda gargara yapın.