Doğal el kremi nasıl yapılır

Doğal el kremi nasıl yapılır

Marketlerde satılan birçok krem, içerisinde paraben ve türevlerini barındırıyor. Son zamanlarda bazı ürünlerin üzerinde parabensiz ibareleri görülse de, hem ekonomik olması hem de içerisinde bulunan malzemelerden haberdar olabilmek için el kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

  • 2 kaşık vazelin
    2 kaşık gliserin
    2 kaşık limon suyu
    1 tatlı kaşığı da sızma zeytinyağı

Eklenir ve birbirine karıştırılarak, boş bir krem kutusuna koyulur. Günde birkaç defa rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal el kremi, ellerinize rahatlık verecektir. Gliserin, nem verir; limon suyu, C vitamini sayesinde cildi besler; zeytinyağı ise, E vitamini barındırarak kırışıklıkları önler.

Ellerimiz soğuğa, güneşe ve deterjanlara maruz kalarak çok çabuk yıpranır. Kuruyan, çatlayan ve nemsiz kalan el ise, kırışmaya çok müsaittir. Yaşlanma belirtileri başladıktan sonra geri dönmek zordur; bu nedenle zamanında önlemini alıp, bakımını yapmak gerekir. İlk bakışta göze çarpan ve yaşı belli eden uzuvlardan biri de ellerdir. İyi bir bakım yaparak ve sık sık nemlendirerek onları olduğundan daha iyi hale getirebilirsiniz.