Erkeklerle anlaşamamanın nedenleri

Erkeklerle anlaşamamanın nedenleri

– Bu iki zıt kutubun en karmaşık olan tarafı kadınlardır
Kadınlar çoğunlukla duygularıyla hareket eder derler. İşte burada yanılıyor olabilirsiniz. Her şey göründüğü gibi değildir. Hele ki kadınlar hiç değildir. Güçlü kadınlar genellikle mantıklarını daha çok ön planda tutan kadınlardır. Çok duygusallardır evet ama dünyanın da en zeki yaratılanlarıdır kadınlar. Aslına bakarsanız en büyük problemleri de anlaşılmamaktır kadınların. Özellikle karşı cins tarafından.

– Erkekler kadınları neden anlamaz ya da kadınlar erkeklerle neden anlaşamaz
İşte tam bir çıkmaz. Bizce anlaşmazlıkların temelinde düşünme tarzlarının farklılıkları yatmakta. Erkekler en pratik, en kısa ve en kolay yolu seçerken; kadınlar ise daha detaycı ve uğraştırıcıdır. En basitinden bir kavga sırasında erkekler alttan alırmış gibi yapıp tamam sen haklısın derler. Çünkü uzamasını istemezler. Kadınlar ise problemin en başına dönerek o sorunu tamamen ortadan kaldırmaya programlandırılmışlardır. Ortada en ufak bir pürüz bile kalsın istemezler. O sorun halledilecek ve sonra normal yaşama dönülecek. Ama erkekler kısa yoldan ne kadar az uzarsa tartışma o kadar iyidir mantığıyla hareket ettikleri için tartışma daha da büyür.

– Erkekler için bir sorunu halledebilmenin ilk yolunu da hediye almak olarak görürler
Evet ilk etapta etkileyici ince bir düşünce ama asıl sorun temelde yattığı için bu sadece geçici bir barış sağlayacaktır.

– Aslında asıl problem ne biliyor musunuz?
Biz kadınlar konuşmayı çok seviyoruz Erkekler dinlemekten hiç hoşlanmıyor.