Evcil Hayvan ve Bebek: Aynı Çatı Altında Olur Mu?

Evcil Hayvan ve Bebek: Aynı Çatı Altında Olur Mu?

Artık hamile olduğunuza göre, evde beslediğiniz köpeğinizden vazgeçmeniz gerektiğini söyleyenler mi var?

Hamile bir evcil hayvan sahibiyseniz, aynı anda bir bebek sahibi olmak ve bir hayvan beslemek konusunda biraz endişe duymanız normal. Elbette bu, kafanızı karıştıracak bir durumdur, peki beklenmedik yararları olduğunu söylesek? Yapılan yeni bir araştırmaya göre, hayvanlarla büyüyen bebekler; evde hayvanlardan gelen mikroplara maruz kaldıkları için obezite ve alerjilere karşı korunmaya sahipler.

Yine yapılan başka bir araştırmada uzmanlar, bebeklerin dışkılarının bir parçasını inceledi ve hayvanlarla olan yakınlığın, bir bebeğin, çocukluk alerjilerinin azalmasıyla bağlantılı olan iki tür bakteri üretimini arttırdığını buldu. Ayrıca, evinizde beslediğiniz o sevimli kedinin ya da köpeğin, bebeğinize tonlarca sevinç getireceğinden emin olun. Bu da, bebeğinizi mutlu ve sağlıklı tutuyor olabilir.

Bebek İle Aynı Evde Hayvan Beslenir Mi?

Bir çoğumuzun, kedi ya da köpekle birlikte büyüme anıları var. Türkiye’deki hanelerin önemli bir bölümün evinde evcil hayvan var. Kediler, aralarında en popüler seçenek olurken, köpekler de onları yakın bir oranla takip ediyor. Çocukluğumuzda en iyi arkadaşımız olan bu evcil hayvanlar, bebeklere hem mutluluk hem de sağlık getiriyor.

Bebek ile aynı evde hayvan besleme fikri, çocuklarınız için harika anılar inşa etmenin yanı sıra, aslında çocuklarda duygusal gelişim ve hatta fiziksel sağlık konusunda iyi bir amaca hizmet eder. Birden fazla çalışma, bu küçük dostlarımızın çocuklara verdiği olumlu etkileri gösteriyor. Çocuklar ve hayvanlar, aynı evde büyürken, yol boyunca birbirlerine arkadaş olurlar.