Göz renginize göre makyaj tüyoları

Göz renginize göre makyaj tüyoları

Mavi Gözler

Mavi renk gözler, toprak ve dumanlı tonlarda yapılan makyaj ile göze çarpar. Koyu çikolata, açık kahve, bej gibi kahverengi tonları mavi renkli gözlere çekicilik katar. Eğer gözlerinize çarpıcı ve dumanlı bir görünüm vermek isterseniz siyah far kullanın. Açık mavi renk gözleriniz varsa koyu mavi renkte far kullanabilirsiniz. Mor, gümüş ve turkuaz tonları da sizin için uygun. Göz kalemi olarak kahverengi, gri ve mavi renk seçebilirsiniz. Bakır, altın, bronz ve koyu mor renk de gözlerinize çok yakışacaktır. Maskara için ise kahverengi, siyah, koyu gri ve koyu lacivert renkleri seçebilirsiniz.

Yeşil ya da ela Gözler

Yeşil – ela renk gözlere, altın ve yumuşak mor tonları çok yakışır. Koyu kahve, koyu yeşil, koyu boz kahverengi ve haki renkleri de tercih edebilecekleriniz arasında. Daha çarpıcı bir görünüm için, açık yeşil tonları, parlak yeşil ve parlak mor tonlarını kullanabilirsiniz. Göz kalemi olarak siyah, koyu altın rengi, koyu yeşil, kahverengi, lacivert ve gri tercih edilebilir. Maskara için siyah ve kahverengi maskara uygundur.

Kahverengi Gözler

Kahverengi gözlere açık pembe, parlak bej ve kayısı tonları ile çekicilik kazandırılabilir. Açık şampanya rengi de yerinde bir seçim olacaktır. Daha sade bir görünüm için bakır, bronz, haki yeşili ve uçuk kahve tonu seçin. Daha çekici bir görünüm için, neon mavi, sıcak pembe ve parlak yeşil kullanın.Göz kalemi olarak patlıcan moru, siyah ve gri tonları tercih edilebilir. Maskara için kahverengi gözleriçin, siyah ve kahverengi maskara uygundur.