Hamile Kalmanın En Basit 10 Altın Yolu!

Hamile Kalmanın En Basit 10 Altın Yolu!

Hamile kalmaya elverişli dönemlerde, Anne ve Anne Adayları hiçbir sağlık sorunu bulunmayan çiftlerde bile sadece %20’i Bebek sahibi olabiliyor. Peki, hamile kalmayı kolaylaştıracak yollar nelerdir? Hamile kalmak için yapılabilecek birşeyler yok mu? Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak yöntemleri uzmanlardan öğrenelim;

Düzenli olarak şevişin

Çok ”sahtekarca” bir yaklaşım olduğunu düşünebilirsiniz, ancak değil. Aksine çok doğru bir gerçek var ki ne kadar çok şevişirseniz hamile kalma şansınız o kadar fazla olacaktır. Normal şartlarda sperm vücutta 5 gün canlı kalabiliyor. Düzenli şeks hayatı tam yumurtlama döneminizde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınızı arttıracaktır. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınların ovülasyon günlerini çok daha kolay tespit etmelerini sağlayacak bir yol daha var. Hamile Kalmanın şansını arttıran yumurtlama dönemlerinin tespitinde Tükürükten Ovülasyon Testi kullanılabilir. Amerika’dan gelen Avrupa Normalarına uygunluk belgelerine sahip olan Test, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Kafein araştırmalara göre Gebe kalma olasılığını yarı yarıya düşürdüğünü gösteriyor. Yarım fincandan daha fazla o da kafeinsiz olmak şartıyla kahve tüketmeyin.

Eşinizi serin tutun Erkeğin yumurtalıkları etrafında bulunan ısı spermleri için problem yaratbiliyor. Bu nedenle eşinizden bol, vücuda oturmayan, Pamuklu İç Çamaşırı giymesini isteyeni. Dar pantolonlar ve kotlar giymesine bu dönemde izin vermeyin.

Diyet yapmaktan vazgeçin Ohio Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre; kalori alımını düşürdüklerinde, üreme hormonundaki seviye de aynı şekilde düşebiliyor.

Beslenme Şeklinize Zengin İlaveler Yapın Selenyum, Zinc, C Vitamini ve E Vitamini ihmal etmeyin.

E Vtamini ve Zinc Bunlar eşiniz için. Zinc, hücre yenilemesi için çok iyiyken E vitamini de hücrelerin yenilenmesine destek sağlıyor. Eşinizin spermleri ne kadar çok güçlü olursa sizin yumurtalarınızın buna direnmesi o kadar düşük olacaktır.

Selenyum Bu da eşiniz için. Testosteron ve Sperm sayısının artması için gerekli olan Slenyum önemli bir vitamindir.

Vitamin C Bu da eşiniz için. C Vitamini Sperm kalitesini arttıracak ve Hamile kalmanızda size yardımcı olacaktır.

Size Zinc tabi ki sizin de vitamine ihtiyacınız var. Siz de Zinc için! Böylece sizinde hücre yenilenmesi ve bölünmesi durumunuz gelişme kaydedeceği için daha kolay Hamile kalabilirsiniz.

Sigara ve İçki kullanmayın! Sigara ve içki hem erkekte üreme organını direkt etkiliyor. Özellikle sigara erkekte sperm sayısını düşürüyor. Ayrıca sigara ve alkol erkekte sperm hareketini bozar. Aışırı alkol alımıda buna bağlıdır.

İlaç kullanımı! Kullandığınız ilaçlar varsa ilk önce bunu doktorunuza danışın. Aldığınız ilaçların hangilerini kullanmaya devam edebilirsiniz, hangi ilaçları kesmeniz gerek ve Hamile kalmadan ne kadar zaman önce kesmeniz gerekir mutlaka öğrenin.

Ağrı kesiciler ve bir takım ağrı kesiciler – doktorunuza mutlaka danışın – yumurtlama döneminde kullanıldığında vücutdaki prostaglandin hormonu baskılanır. Oysa bu hormana ihtiyacınız vardır. Çünkü bu hormon sayesinde yumurtanız fallop tüpüne düşer.

Ateşini arttırın D ve A vitaminlerinin çinsel isteği arttırdığını hem de iktidarşizlikla baş ettiğini, buna ilave sizi ve eşinizi güçlendirip metabolizmanızı hızlandırdığını bilmeniz gerekir.

Kontrole gidin uzun zamandır çabalıyor ve Hamile kalamıyorsanız eşinizle birlikte mutlaka uzman bir doktora görünün. Ancak bu illaki kötü bir durum demek değil. Ve aynı zamanda sizde ya da eşinizde medikal bir durum olabilir ve bunu ne kadar çabuk tespit ederseniz o kadar çabuk düzeltip Bebeh sahibi olabilirsiniz.