Hamilelik (Gebelik) Planları Yapın ve Önlemlerinizi alın!

Hamilelik (Gebelik) Planları Yapın ve Önlemlerinizi alın!

Günümüz kadınları için kaliteli bir yaşam sürdürmek, ekonomik özgürlüğü sağlayabilmek, kariyer yapmak gibi birçok nedenlerden dolayı Anne olabilmeyi geciktirmektedir. Çiftler yaşamın her alanında olduğu gibi Bebek sahibi olabilmek için plan yapmak durumunda kalıyor.

Bebek sahibi olabilme ve Annelik – Babalık duygusunu tatma zamanın geldiğini düşünen çiftler mutlaka hastalıkları ve Doğum uzmanlarından yardım ve destek almalıdırlar. Ayrıca açısından hiçbir sorunu olmamasına rağmen GebelikHamilelik gerçekleşememektedir. Yurutlama zamanı denk gelmiyor veya gebeliği engelleyici hatalar yapılabiliyor. Çiftler maddi ve manevi açıdan kendilerini hazır hissettiklerinde mutlaka uzman bir hekim desteği ile Hamilelik sürecine ilk adımı cesaretle atmalıdırlar.

Uzmanlar Bebek sahibi olmak isteyen çiftlere; Bebek yapmayı gerçekten istediklerini, kendilerini hazır hissettiklerini, bebek konusunda sorumluluklarına hazırlıklı olmaları konusunda bilgilendiriliyor.

Hamileliğe kaç ay önceden hazırlanmalı:

Uzmanlar Bebek sahibi olmak isteyen Anne adaylarının; Doğum Kontrol Hapı kullanıyorlarsa en az üç (3) ay önceden kesmelerini ve aynı zaman da kontrollü ilişki öneriyorlar. Anne adayları aynı zamanda Hamilelik döneminden üç (3) ay öncesinden FOLİK ASİT kullanılmasına başlanmalı, gebeliğin ilk üç (3) ayında devam edecek şekilde düzenli kullanımını sağlamalıdırlar. Bununla birlikte bebeğin sinir sisteminde olası bir problem olma olasılığı % 80 oranında azaltmayı sağlayabilirler. Uzmanlar, Anne adayının sinir sisteminde bir problem var ise FOLİK ASİT kullanımının biraz daha yüksek tutulmasının gerektiğini belirtiyorlar.

Örnek; Anne adayında oran 0,4 MG iken problemi, Anne adayında bu oran 4 MG olarak alınması tavsiye ediliyor. İlk bebeği böyle doğan Anne adaylarının diğer bebekte de aynı sonunla karşılaşma olasılığı ilk bebeğe göre % 5 daha fazladır.

Her Anne adayı için bir Gebelik Öncesi ve Gebelik süresi, süreci geçirmeleri hem annenin sağlığı hem de bebeğin sağlığı için Uzman Hekim Desteği almaları mutlaka çok önemlidir.

Yumurtlama döneminin faktörü

yumurtlama dönemi Hamile Kalmak için en önemli faktörlerden biri olduğunu açıklayan uzmanlar, özellikle planlı bir Hamilelik dönemi düşünen kadınların bu dönemlerde dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyor. Adet dönemleri 28 günde bir, düzenli geçiren kadınlar için yumurtlama tarihi adet başlangıcının 14 gün sonrasıdır. Kadınların en fertil (Gebeliğe en elverişli) günleri yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki üç (3) gündür.

Vücut ısısını kontrol ederek de yumurtlama zamanını tespit edebilirsiniz. Normal vücut ısısı yumurtlamadan 24 saat önce yarım derece düşer ve yumurtladıktan sonra tekrar normale döner. Bu sebeple, bu tekniğe inanmaktan kaçının.

Hamileliğe hazırlık için neler yapılmalı:

Bebek sahibi olmak isteyen Anne adayları ilk önce Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanına muayene olmalıdır. Jinekolejik muayene ile birlikte Smeart Testi mutlaka yapılmalıdır. (Smeart Testi Rahim Ağzı Enfeksiyonu ve Rahim Kanserlerinin Tespiti İçin Yapılmaktadır.) Hamilelik öncesi Anne adayına doktorun gözetimi altında Anemi (Kansızlık), enfeksiyon hastalıklarının taraması, Hepatit B, C, HIV ve Kızamıkçık testlerinin yapılması gereklidir.

Anne adayında Anemi (Kansızlık), Kızamıkçık testlerinin sonuçlarına Anemisi (Kansızlık) kansızlık seviyesi düşük ise Hamilelik öncesi normal seviyeye getirilmelidir. Kızamıkçık bağışıklığı yok ise Kızamıkçık aşısının yapılması gerekir. Hamilelik döneminden altı (6) ay öncesinden planlanmalı, Hamilelik sürecinde Kızamıkçık geçirildiği tektirde bebekte ağır sakatlanmalara yol açabilmektedir. Uzmanlar bu durumlarda Gebelik sürecinin sonlandırılması gerektiğini iafede etmektedirler.

Bebek sahibi olmak isteyen Anne adaylarının sağlıklı bir Hamilelik süreci geçirmeleri için Alkol, Sigara gibi alışkanlıklarını bırakmaları ve ağır, stresli iş ortamlarından uzaklaşmaları gerekmektedir.

Planlı Gebelik için doğal yollar denenebilir

Hamilelikte korunmaksızın, bir yıl boyunca düzenli bir hayata rağmen Hamile kalınamamsı durumunda kısırlıktan (infertilite) bahsedilebilir. Bu süre içinde Hamile kalmak için doğal yollara başvurulabilir. Amerika da özellikle Kısırlık yaşayan (infertil) hastalar ele alınarak, doğal yolla Hamile kalmaya yardımcı olması açısından üretilmiş olan Pressd jel, T.C Sağlık Bakanlığı izni ile ülkemizde de bulunabilmektedir.

Bu jel, içerdiği doğal ARABİNOGALAKTAN bitki şekeri sayesinde spermlere zarar vermeyip, sperm hücrelerine Antioksidan desteği sağlayarak daha da çok güçlendirip, spermlerin yumurtaya doğru olan yolculuklarında çok önemli fayda sağlayarak, doğal yollar ile Hamile kalınmasına yardımcı olan bir üründür. Bu ürünün üreme sisteminde, spermlerin için en uygun ortamı sağlamaktadır. Üretkenlikle ilgili ciddi sorunları olmayan çiftler, ilişki sırasında altı ay (6) kadar bu ürünü kullanmaları tavsiye edilmektedir. Bu ürün Dünyada ve Türkiye de doğal yolla Hamile kalmayı desteklemede güvenle tercih edilip kullanılan tek üründür. Tüp Bebek Tavsiye konusuna geçmeden önce mutlaka denemelisiniz.