Kıyafetlerin rengi kişiliğinizi ele veriyor

Kıyafetlerin rengi kişiliğinizi ele veriyor

Kıyafetleriniz kişiliğinizi ele verir. Giyinmek, sizi anlatan ve dış dünyada kim olduğunuzu belli eden en önemli simgedir. Bu simgenin çevrenizdekiler üzerindeki etkisini belirlemek, sahip olduğunuz stile göre değişir. Kıyafetleriniz karakterinizle ilgili ipuçları taşır ve aslında kim olduğunuzu söyler. İlk kez karşılaştığınız insanların sizinle ilgili fikirleri yine kıyafetlerinize göre oluşur. Gardırop psikolojisi alanında yapılan çalışmalar, insanların giyimlerinin çevresindekilere verdiği sessiz mesajlar olduğunu ortaya koyuyor. Peki, seçtiğiniz renklerin sizi nasıl anlattığını biliyor musunuz?

Siyah otoriterlerin tercihi

Eğer gardırobunuzda ağırlıklı olarak siyah kıyafetler yer alıyorsa, sizin komuta etmekten hoşlanan biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Üst düzey yerlerde, hükümet ofislerinde ve idari kurumlarda çalışanların da tercihi olan siyah renk, otoriter olduğunuz ve size saygı duyulmasını beklediğinizi gösteriyor. Elbette oldukça zarif bir renk siyah ancak yine de davetlere daha uygun değil mi? Gardırobunuzun çoğu siyah ise artık biraz daha yumuşak renklere geçiş yapmayı düşünmelisiniz. Kilo sorunu olduğu için siyahı tercih edenlereyse hemen şunu hatırlatalım, kilolarınızı renkle değil kıyafetin stili ve kesimiyle gizleyin.

Sadeliği sevenler beyazdan vazgeçemiyor

Eğer dolabınızda fazlaca beyaz kıyafet varsa, açık yürekli bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. Basit, sade ve rahat bir yaşam seviyorsunuz. Yalansız, karmaşadan uzak ve sade ilişkilerden hoşlanıyorsunuz.

Kendine güvenen kadın griyi seviyor

Kendine güvenen, kendi üstünde düşünmeye, gelişmeye istekli insanların rengi gri. Gri giyiyorsanız, dünyaya “ben önemliyim” diyorsunuz. Korkusuz, atak ve kendi kararlarını alan birisiniz. Kendinizi beğendiğinizi de söyleyebiliriz.

Mavi huzurun rengi

Renk terapistlerine göre portif yaşamın rengi mavi. Mavi sevenler, kolay sinirlenmez. bu rengin tutkulu bir hayranıysanız, size göre hayat gelişi güzel yaşanmalı ve akışına bırakılmalı….

Yeşil pozitif ve umut dolu

Siz çevrenizde her zaman tebessüm edilmesini sağlayan, mutlu bir karaktersiniz. Ruh haliniz pozitif ve lüksü seviyorsunuz. En olumsuz durumlarda bile içinizde hep umut taşıyorsunuz.

Eğlenceli kadın sarı seviyor

Sarı seviyorsanız, oldukça eğlenceli birisiniz demektir. Eski dünya görüşlerinin üstüne güneş gibi doğarak, kendi yeni dünyanızı kurmakta üstünüze yok. Sıkıcılıktan, rutinden hoşlanmıyorsunuz. Ayrıca dikkat çekmeyi de seviyorsunuz. Mor tutkunuysanız, yaratıcı ve sanatçı ruhlu birisiniz. Farklı şeyler yapmayı seviyorsunuz. Karizmatik görüntünüzle odak noktası olmayı başarıyorsunuz.

Dişiliğin rengi kırmızı

Romantizm, aşk ve şehvet.. Evet, bunlar dişiliğin rengi kırmızının şifre kelimeleri. Siz dişiliğinizin farkındasınız ve bir erkeğin dikkatini nasıl üstünüze çekeceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Kırmızı sizin imzanız gibi.. Tebrik ederiz, siz bu işi çözmüş durumdasınız. Özgüveni yüksek, bedeninin farkında ve kadınlığını fark etmiş birisiniz.