Pink Martini Türkiye’ye geliyor

Pink Martini Türkiye’ye geliyor

Pink Martini 26 Eylül’de Congresium Ankara’da, 27 Eylül’de ise İstanbul Kongre Merkezi’nde hayranları ile buluşuyor. Dinlemesi en keyifli şarkıları tozlu raflardan bulup çıkaran topluluğun hayranları ise heyecanla konserleri bekliyor.

“Sympathique”, “Hang on Little Tomato”, “Hey Eugene!”, “Splendor in the Grass”, “Joy to the World”, “1969” ve “A Retrospective” albümleri ileTürkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip, her albümleri ile altın ve platin plak kazanan PinkMartini, grubun 24 Eylül’de tüm dünyada yayınlanacak yepyeni albümü “Get Happy”‘ninAvrupa turnesinin ilk 2 konseri için Türkiye’de.

18 aylık uzun ve maceralı ”Get Happy” kayıtlarının yolculuğuna Phyllis Diller’ın vefat etmeden önce yapmış olduğu son kayıt ‘Smile’ şarkısı ile başlayangrup, Avustralyali başarılı kabare divasi Meow Meow, alımlı ve alışılmadik Fransız Philippe Katerine, yakışıklı ve ışıl ışıl radyo superstarı Ari Shapiro, sıcakkanlı harika kardeşler The Von Trapps ve muhteşem bir performansla Rufus Wainwright’ın albümlerine konuk olması ile hayranlarına muhteşem bir müzik şöleni sunuyor. ‘Quizas Quizas Quizas’ , ‘Sway’ , ‘Smile’ gibi unutulmaz eserleri yepyeni albümlerinde yorumlayan grup, Türk sevenlerine de büyük bir sürpriz yaparak ‘Üsküdar’ şarkısını ‘Get Happy”ye eklediler.

Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar dinlemesi en keyifli şarkıları tozlu raflardan bulup çıkaran topluluk, Storm Large’ın kulak pası silen sıcak vokali ve yepyeni şarkılarının dünya prömiyeri ile yine unutamayacağınız iki konserle Pasion Turca himayesinde 26 Eylül’de Congresium Ankara ve 27 Eylül’de İstanbul Kongre Merkezi’nde.