Spor yaparken nasıl giyinmeli

Spor yaparken nasıl giyinmeli

Özellikle mevsimlere uygun şekilde kıyafet tercihi yapmak, size yaptığınız sporda daha rahat hareket etme imkanı sağlayacaktır.

Ekstra terlemenize yarayan bir çok kıyafet size faydadan çok zarar getirebilir. Bu tarz giyim tercihinin yerine, terlemeyi emen giysiler daha sağlıklı olacaktır.Pamuklu kıyafetler bu anlamda en büyük yardımcınız.

Tayt ve eşofman altı gibi seçenekler size serbest hareket sağlar. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, kıyafetlerinizin vücudu sarması ama sıkmaması gerekir.

Spor yaparken en büyük yükü çeken bölgelerinizden biride ayaklarınızdır

Ayakkabı tercihi en önemli noktalardan biri. Vereceğiniz yanlış bir karar bütün egzersizlerinizin sakatlıklarla sonuçlanmasına neden olabilir. Bu yüzden spor ayakkabı alırken düz tabanlı modellerden kaçının. Ayak tabanınızı koruyan ve yükünü hafifletecek tarzda olanlara yönelin.

Alacağınız ayakkabının hava akımı çok önemli

Kullandığınız ayakkabının içerdeki havayı hapsetmemesi, hatta sürkülasyon sağlaması gerekir. Bu özelliğe sahip değilse bir dizi ayak hastalığı peşinizi bırakmayacaktır.

Tüm spor kıyafetlerinizde mümkün oldukça rahat olacağınız tarza yönelin

Bu size hem egzersizlerinizi doğru yapma imkanı verecek, hem de sağlıklı şekilde sporunuza devam etme özelliği katacaktır.