Vücut kusurları nasıl kapatılır

Vücut kusurları nasıl kapatılır

BÜYÜK KALÇALAR

Geniş kalçalar bizi sinir etse de, kabul edin ki son derece de kadınsı bir görünüme sahip. O halde buyurun birkaç küçük ipucu ile sizi kalçalarınızla barıştıralım.

1. Pantolonunuzu vücudunuza uygun seçin. Jean seçiyorsanız, içine girebildiniz diye gidip skinny bir jean almayın. Kalçanızdan aşağı boru gibi inen ya da jean dilinde Boot-cut dediğimiz modeller, daha doğru resim oluşturacaktır.
2. Boyuna çizgili giyin. Bu sizi daha ince gösterecektir.
3. Elbise ya da etek tercih edin. Pantolondansa elbise ve etekler, vücudunuzun güzel bölümlerini daha çok öne çıkaracaktır. A kesimli ya da çan kesimli elbise ve etekler, daracık kesimlerden çok daha iyi duracaktır üzerinizde.
4. Abartıdan kaçının. Üzerinizdeki her bir cep, düğme, ıvır zıvır sizi olduğunuzdan daha iri gösterir.
5. Uzun ceket giyin. Gece ve gündüz için uzun ceketleri tercih edin. Şık, ağırbaşlı bir görünüm vermesinin yanında, kalçaları gizlemenin de en güzel yoludur..
6. Üstünüze parlak renkler seçin. Her zaman söylediğimiz gibi, dikkati vücudunuzun daha iyi olduğunu düşündüğünüz bölümü çekin. Kalçalarınız mı geniş, o halde güze bir göğüs dekoltesi dikkati kalçalarınızdan alacaktır.
7. Asla belinizde biten tişört giymeyin ve bel çantası takmayın. Bunlar vücut proporsiyonunuzu bozar.
8. Mayo alırken derin bacak kesimi olanları tercih edin.
9. Koyu rengi tercih edin.
10. Ve oturun! Evet, kendinizi iyi hissetmediğiniz, vücudunuzla ilgili çok kuşkularınızın olduğu bir ortamdaysanız, sohbetinize oturarak devam edin.

MİNYON

Minik ve zarif vücutlu olmak iri ve kilolu kadınların en büyük özlemi olsa da, yine de minyonlar için hayat zor.

1. Uzun pantolon giyin. Bacak boyunuz uzun duracaktır. Kesinlikle dizin altında biten, kısa pantolonlardan kaçının.
2. Üzerinize oturan kıyafetler seçin. Üzerinizden dökülen kıyafetler, sakil duracaktır.
3. Tek renkten gidin. Üst ve altınıza aynı rengi giymek, vücudunuzu iki ayrı parçaya bölmeyeceği için sizi olduğunuzdan uzun ve ince gösterir.
4. Minik ceketleri ihmal etmeyin. Minyon yapılı kadınların vücutlarını en iyi gösteren unsurlardan biri de, vücuda oturan ceketlerdir. Aynı şekilde üzerinize oturan süveter ve üstler de sizi daha iyi gösterir.
5. Kısa iyidir! Uzun etekler sizi olduğunuzdan kısa gösterebilir. Aynanın karşısında, tüm vücudunuzu görebileceğiniz şekilde durun. Eğer mini etek üzerinizde diğerlerine göre daha iyi duruyorsa, moda olup olmadığına bakmaksızın giyin.
6. Yüksek topuklar! Bu konuda tartışmaya gerek yok. Yüksek topuklar her kadını uzun, ince ve elbette çekici  gösterir. Hele minyonsanız, yüksek topukları vücudunuzun bir parçası gibi en iyi siz taşırsınız.

UYARI

Bilekten bağlı ayakkabılardan kaçının. Küçük bir yetim gibi görünme tehlikesi var! Dizin altında biten pantolonlar ve kısa binici tipi pantolonlar sizin için tehlikeli. Ayrıca uzun ve hantal ceketler de size göre değil.

ATLETİK

İnce ve uzun kadınlar her istediğini giyebilir, diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Onları da daha iyi gösterecek ipuçları var.

1. Desenler size göre. Evet, desenli kıyafetleri tavsiye edebileceğimiz tek vücut tipi, uzun boylular.
2. Büyük aksesuarlar. En büyük çantaları siz kullanabilir, en büyük kolyeleri siz takabilirsiniz. Şu uzun avize küpeler var ya, onlar bile en çok size yakışır. Korkmadan takabilirsiniz.
3. Karpuz kollar. Doğuştan karpuz kollu kadınlara inat, son bir kaç sezondur neredeyse normal bir kol kesimi yok. Her şey karpuz kollu! Ve bu kol kesimini sadece siz, ince ve uzun boylular en iyi şekilde taşıyabiliyorsunuz.
4. Skinny Jean’ler. Düşük belli jeanler, vücut tipinize uygun.
5. Fırfırlara selam. Çekinmeyin, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fırfırlı gömlekleri giyebilmek için sizin yerinizde olmak isteyen pek çok kadın tanıyoruz.
6. Mini etek ve babetler. Evet, bu ikili de uzun boylu ve ince kadınlarda ne yazık ki herkesten iyi duruyor.

Bunlardan kaçının

Uzun boylu ve ince kadınlara her şey yakışıyor ama bu rahatlıkla kendinize aşırı salaş giysiler almaktan kaçının. Bu sizi olduğunuzdan iri yapar. Eğer çok uzunsanız, çok renkli ve parlak kıyafetlerden de kaçının. Mesela florasan yeşili bir bluzla, gerçekten aşırı iri görünebilirsiniz. Üzerinize A kesimli, diz üstü bir ceket alın. Uzun paltolar yine sizi iri gösterebilir.

GÖĞÜS MESELESİ

Göğüs ölçünüzün giyim stilinizi etkilediğini düşünüyorsanız, sizi önerilerimizi okumaya davet ediyoruz.

1. Dekoltenizi straplesle kamufle edin. Açık yakanızın içinden straples bir bluzun görünmesi, göğüs aralığınızın görünmesinden daha ciddi duracaktır. Ayrıca bu durum geniş göğüsleri minimize eder. Ayrıca büyük göğüsler için kare yakalar da idealdir.
2. Sutyeni iyi seçin. Pek çoğumuz yıllardır aynı sutyeni kullanmaktan geri durmuyoruz. Uygun bir proporsiyon oluşturmanın birinci yolu, doğru ve uygun iç çamaşırı seçimi. Kendinize her duruma ve her koşula uygun sutyen almayı ihmal etmeyin. Sırtı açık elbiseler için ayrı, derin göğüs dekolteli giysiler için ayrı…
3. Yakalara dikkat. Eğer göğüslerinizin ve büstünüzün geniş olduğunu düşünüyorsanız geniş yakalı giysilerden kaçının.
4. Amblemlerden korkun. Göğsünüzde amblem, logo ve diğer baskılar olmasından kaçının. Göğsünüzün üzerindeki desenler sizi dağınık gösterir.
5. Altı dar tutun. Büyük göğüslüyseniz, altınıza da sizi geniş gösterecek giysiler seçmekten kaçının. Sizi iyice geniş gösterir.
6. Dolgulu sutyenler size göre. Eğer göğüslerinizin küçük olduğundan yakınıyorsanız, dolgulu sutyenlerden daha ideali yok sizin için.

HATA

Büyük göğüsler için en büyük hata, göğüsleri taşıran bir sutyen seçmektir. Buna, fazlasıyla dar sutyen seçimini de ekleyebiliriz.