Yaz makyajının akmaması için neler yapılmalı

Yaz makyajının akmaması için neler yapılmalı

Sıcaklarda vücudunuzun çok daha fazla sıvı atmak için terlediği, aynı zamanda makyaja da tepki gösterdiği biliniyor. Makyaj her ne kadar sizi güzel gösterse de bu nemli havalarda giderek daha da zor dayanır ve sürekli olarak yenilemenizi gerektirir. Dolayısıyla yazın makyajın akmaması için ne yapılmalı sorusu çok daha fazla önem kazanır.

Makyaj yaparken en çok unutulan ya da önem verilmeyen noktalar arasında baz uygulamamak yer almaktadır. Makyaj bazları hem kapatıcınızın hem de diğer makyaj malzemelerinizin yüzünüzde daha pürüzsüz ve sorunsuz bir şekilde kalmasını sağlarlar ve dolayısıyla çok sıcak havalarda özellikle yağsız olan bazların tercih edilerek cildinizin hem hava alması hem de makyajdan rahatsız olmaması sağlanmalıdır. Bazlar makyajı cildinizde tutarlar ve bu etkiyi uzun dönemli bir koruma için kullanabilirsiniz.

Hem gözlerinize uyguladığınız farlar hem de kalemlerin yazın bir baş belası haline geldiğini düşünüyorsunuzdur. Emin olun neredeyse tüm kadınlar dağılan ve bozulan bu ürünlerden şikayetçidirler ancak pek azı krem olarak kullanılan sıvı far ya da kalemleri denemiştir. Diğer kuru olan ürünlere göre çok daha homojen bir şekilde dağılan bu ürünleri tercih etmeyi ve kozmetik dükkanınızda soruşturmayı sakın unutmayın. Aynı konu allıklar için de geçerlidir ve yazın toz yerine sıvı allıklara geçiş yapmayı unutmamalısınız.

Kirpiklerinizi daha güzel gösterebilmek için maskara kullanmaya çalıştığınızı biliyoruz ancak yazın maskaraların hemen bozulması ve terden, sıvılardan ve nemden etkilenmeleri planlarınızı bozuyor. İşte bu nedenle yaz dönemi geldiğinde kışın kullandığınız maskaraları bir kenara bırakmalı ve tamamen suya dayanıklı olarak üretilen özel bileşimli maskaraları tercih etmelisiniz.

Ayrıca sıcaklarda biraz da nemden dolayı makyajınızdaki parlamalar artacaktır. Sürekli olarak güneşe maruz kalacağınız dikkate alındığında bu parlamaları engellemek zor bir iş olabiliyor. İşte pudralar tam da bu nedenle hazırlanıyorlar ve parlamalara karşı onlardan istifade etmeyi kesinlikle unutmamalısınız.