Yazın kilo kaybetmenin 3 kolay yolu

Yazın kilo kaybetmenin 3 kolay yolu

Tatlı uyandırma ritüeli

Yıllar boyunca uykuyla ilgili pek çok şey duymuşsunuzdur. Ancak şimdi amacınız uykunun size doğru hizmet etmesi olacaktır. Sadece sağlıklı bir 7 saat uyku uyuyun ve sonra her şey uyandığınızda başlayacak. Ne mi yapacaksınız? Hemen anlatalım…

Lezzetli bir yeşil çay hazırlayacaksınız. Yanına kocaman bir bardakta greyfurt suyu… Yeşil çayın içine bir dilim de limon atın. Sabah güne başlarken oturun camın kenarına alın gazetenizi elinize ve bu iki sıvıyı içerek bedeninizi güne hazırlayın.

Sihir sabah olur

Sabah sporunun hayatınıza büyük etkileri olacak. Koşabiliyorsanız açık havada koşun, yok eğer bu çok ağır gelir diyorsanız, o zaman yürüyüş yapın. 1 saatlik sabah yürüyüşü önemlidir.

Çevrenizde çok fazla yeşillik alan veya park olmayabilir ama siz yine de dışarı çıkın çünkü açık havada yapılan spor çok daha etkilidir. Sizin gibi yürüyüşe çıkmış pek çok kişiyle karşılaşacaksınız.

Nefis ve akıllı yaz diyeti

Kim demiş diyet sırasında tatlı yiyemezsiniz diye? Günlük olarak diyetinizi doğru ayarlarsanız, küçük bir tatlı yeme hakkınızı kullanabilirsiniz. Ancak önemli olan miktarı aşmamaktır.

Yemek seçeneklerinde hafif ve az kalorili tercihler yaparsanız, tatlı için kalori şansınız kalır. Mevsim meyvelerinin de tatlı yerine geçeceğini unutmayın. Hem meyve, hem tatlı yememelisiniz.

Dondurma süt ve şekerle yapılmış olsa bile, diğer tatlılara oranla daha az kalori içerir. Tatlı ihtiyacınızı bir küçük kase dondurma veya sütlü tatlıdan yana kullanın. Hamurlu ve şerbetli tatlılardan uzak durun.