Yeni doğan bebeğin fotoğrafı nasıl çekilir

Yeni doğan bebeğin fotoğrafı nasıl çekilir

Bebekler doğumdan sonraki ilk yılında bebekler çok hızlı büyür. Bebeğinizin hızına yetişmek için bol bol fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmemelisiniz.

Özellikle yeni doğduktan 15 gün sonraya kadar bebekler anne karnındaki pozisyonları korurlar. Bu süre zarfında bol bol resim çekmenizi öneririz. İşte size bazı püf noktaları:

– İlk 10-15 gün boyunca bebekler çok daha kolay taşınabilir ve esnektir. En hoş kareler de yeni doğanın uyurken çekilmiş fotoğraflarıdır. Öncelikle yeni doğan fotoğrafı çekmek zor bir süreçtir, sabır gerekir. Sık sık acıkması, altını kirletmesi sizin istediğiniz pozları yakalamanıza engel olabilir.

– Çekim yaparken flaş kullanmaktan kaçınmalısınız. Camın önüne ya da ışığın önüne beyaz bir perde koymanız yeterli olacaktır.

– Bebeğinizi çekerken yakın çekimler de yapmanızı öneririz. Özellikle minik ayaklarını, ellerini ve yüzünün bölümlerini yakından çekmeniz güzel kareler yakalamanıza yardımcı olacaktır.

– Çekim ortamını doğal ve sade bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Arka plana beyaz ya da açık renkli bir fon koyarsanız bebeğiniz odak noktası olacaktır.

– Bebeğinizi bir örtünün üzerine koyabilir ya da bir sepetin içinde çekim yapabilirsiniz. Evde içine koyabileceğiniz başka yaratıcı fikirler de deneyebilirsiniz.

– Bebeğinizi çıplak çekmeyi tercih ediyorsanız renkli bir aksesuar fotoğrafa renk katabilir. Özellikle şapkalar oldukça hoş fotoğrafların çıkmasını sağlıyor.

– Arka arkaya pek çok poz çekmenizi öneririz. En hoşunuza giden kareyi yakalayana kadar alternatifler çekerseniz sonra arasından seçme imkanınız olur. Çektiğiniz fotoğrafları siyah-beyaz formatta da hazırlayabilirsiniz.

– Bebeğinizin ayak ve el izini boyalar aracılığıyla çıkartırsanız çektiğiniz fotoğraflarla kolaj yaparak bastırabilir, ilerisi için güzel bir anı yaratabilirsiniz.