istanbul tup bebek


Tüp Bebek Merkezleri , Tüp Bebek Yöntemleri

İSTANBUL TÜP BEBEK

Tedavi süresi azaldı, tüp bebek ‘konforlu’ hale geldi 

Çocuğu olmayan ailelerin umudu olan tüp bebek tedavisi son yıllardaki gelişmelerle daha cazip hale geldi. Eskiye göre tedavisi kolaylaşan ve fiyatı ucuzlayan tüp bebekte hastalara daha kısa süre ile daha az ve sadece derialtı iğneler kullanılarak tedavi imkanı sunuluyor.

Tedaviye girenlere, hiç kan alınmadan ve daha az stresli bir süreç yaşatılıyor.

rolex datejust turn o graph 36mm gf factory 116263 mens watch grey dial

İlaç teknolojisindeki gelişmelerle ve tüp bebek konusundaki bilgilerin artmasıyla ‘konforlu tüp bebek’ uygulamasının önünün açıldığını kaydeden Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Medikal Sorumlusu Dr. Hakan Özörnek, “Bu yöntemi sadece 35 yaşın altındaki, yumurtalık kapasitesi normal, polikistik yumurtalıkları olmayan ve boy/kilo oranı normal sınırlarda olan hastalarımıza uygulayabiliyoruz.” diyor. Bu yöntemin Türkiye’de yeni olduğunu aktaran Özörnek, eskiye nazaran sürecin kısaldığına dikkat çekiyor. Artık tüp bebek süresi 15 güne ve hastanın merkezde harcadığı zaman da 4 kez 1′er saate düşüyor. Özörnek ayrıca, ”Sorun erkekte de olsa, kadında da olsa 30 yaşına kadar olan hastaların yüzde 60′ı ilk tedavide hamile kalabiliyor. Başarı oranı 35 yaşından sonra düşmeye başlıyor ve 40 yaşın üzerinde yüzde 15′lere iniyor.” şeklinde konuşuyor.

Öte yandan, uzmanlar İSTANBUL tüp bebek meselesi konusunda geç kalınmamasını istiyor. Özellikle birkaç yıllık süre geçtikten sonra fazla zaman kaybetmeden tedaviye başlanılmasını tavsiye ediyor. Gerekçe ise kadınlarda yaşın önemi. Kadın ne kadar gençse tedavi o kadar başarılı oluyor. Türkiye’de her 7 çiftten birinin istemesine rağmen çocuğu olmazken, yapılan başvuruların yüzde 50’sinin erkek sebepli, yüzde 40′ının da kadın sebepli olduğu ifade ediliyor. Yüzde 10′luk dilim ise hem erkek hem de kadında görülen problemlerden kaynaklanıyor